Kredyt-pozyczki.info > Artykuły > Jak mądrze korzystać z karty kredytowej

Brakuje Ci gotówki? Potrzebujesz pożyczki bez BIK? Być może zastanawiasz się nad kredytem hipotecznym na nowe mieszkanie? Dodaj zlecenie, a banki oraz najlepsi doradcy finansowi skontaktują się z Tobą!

Jak mądrze korzystać z karty kredytowej

Jeżeli chcemy nauczyć się korzystać z karty kredytowej efektywnie i korzystnie musimy przede wszystkim dowiedzieć się czegoś o osobistym budżecie. Po pierwsze, musimy oszacować naszą średni dochód na każdy miesiąc. Od tej kwoty należy odjąć wszelkie opłaty, wydatki na żywność, mieszkanie, odzież, transport, opieka medyczna, opieka nad dziećmi, szkoła. Pozostające nam pieniądze można odłożyć, a ewentualne bieżące wydatki pokrywać kartą kredytową. Należy jednak pamiętać o terminie naliczania i spłaty odsetek karty kredytowej.

Podpisując umowę dotyczącą karty kredytowej należy dokładnie przeczytać umowę. Przede wszystkim zwrócić uwagę, na wysokość oprocentowania i jego zmienność. Można również zapytać znajomych z jakiej oferty korzystają i czy są zadowolenie. Koniecznym jest również porównanie ofert różnych banków. Zawsze należy rozejrzeć się na rynku, czy dla naszych potrzeb nie lepsza będzie inna forma kredytowania.

Kiedy już mamy kartę kredytową najważniejsza jest samokontrola i dyscyplina finansowa. Są one kluczem do skutecznego zarządzania finansami. Ważne jest również by nasze zadłużenie na karcie kredytowej nie było większe od naszych dochodów. Banki często oferują wysokie limity karty kredytowej, nie starajmy się jednak wykorzystywać pełnego limitu. Trzeba mieć na uwadze, że karty kredytowe to najdroższy sposób kredytowania.

Proponowane Ogłoszenia

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w Polityce Prywatności.