Kredyt-pozyczki.info > Artykuły > Kredyt na samochód - czy warto brać?

Brakuje Ci gotówki? Potrzebujesz pożyczki bez BIK? Być może zastanawiasz się nad kredytem hipotecznym na nowe mieszkanie? Dodaj zlecenie, a banki oraz najlepsi doradcy finansowi skontaktują się z Tobą!

Kredyt na samochód - czy warto brać?

Kto jest w stanie wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez samochodów? Taka wizja jest chyba niemożliwa. Coraz młodsi ludzie uważają posiadanie samochodu za niezbędny element w ich życiu, ułatwiający dotarcie do pracy czy na uczelnie. To co jeszcze kilkadziesiąt lat temu było w zasięgu ręki nielicznych, dziś staje się bardziej realne. Dlatego też samochodów z roku na rok przybywa coraz więcej. Również coraz więcej z nas decyduje się na jego zakup pomimo tego, że jeden posiadamy już w rodzinie. Każdy chce mieć teraz auto na własność.

Bywa, że jedynym sposobem na realizację tych marzeń jest wzięcie kredytu samochodowego. Sama idea kredytu samochodowego pojawiła się w ofertach banków już jakiś czas temu. Warto więc zapoznać się z możliwościami jakie oferują poszczególne banki. Ponieważ na tym polu konkurują ze sobą, korzysta na tym klient, który może otrzymać kredyt na samochód na bardzo korzystnych dla niego warunkach. Banki starają się zaprosić klientów do współpracy proponując np. gratisowe ubezpieczenie na określony przez bank czas czy też zupełnie za darmo poszczególne akcesoria samochodowe, np. zestaw nawigacyjny czy opony.

Wszystko wydaje się zatem być piękne i możliwe, ale jak to zwykle bywa, w każdej sprawie ukryty jest gdzieś haczyk, który warto sprawdzić przed podpisaniem umowy. Niektóre banki wabią nas gratisami lub zdawałoby się udogodnieniami by za chwile przekazać nam, że mamy do wpłacenia prowizję opiewającą na wysoką kwotę lub inne koszty dodatkowe. Suma summarum okazuje się, że oferta banku, który proponował nam najkorzystniejsze warunki jest ofertą najgorszą z możliwych. Dlatego też zanim podejmiemy decyzje o wyborze kredytu, zapoznajmy się z wszystkimi warunkami. Uchroni to nas przed jakimikolwiek rozczarowaniami.

Na co zatem zwracać uwagę jeśli decydujemy się na wzięcie kredytu samochodowego? Najważniejsze: na prowizję od kredytu, wszelkie dodatkowe opłaty jakie ustala bank. Warto wprost zapytać jakie są ukryte koszty kredytu. Często okazuje się, że taki kredyt nie ma możliwości przedwczesnej spłaty w momencie gdybyśmy dostali zastrzyk gotówki. Bywały sytuacje, w których klientom groziły kary za chęć wcześniejszej spłaty. Dlatego też warto zastanowić się czy na kupno wymarzonego auta nie opłaca się nam bardziej wziąć normalny kredyt.

Proponowane Ogłoszenia

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w Polityce Prywatności.